Seznamte se s aplikací Drupal

Drupal je populární systém pro správu obsahu (Content Management System – CMS). Snadná rozšiřitelnost pomocí modulů a mnoho možností, které poskytuje, z Drupalu dělá jeden z nejlepších redakčních systémů. Navíc je zdarma i se zdrojovými kódy. Používají ho významné instituce, jako londýnská radnice či francouzská vláda. Nyní si tento systém v krátkosti představíme včetně možnosti, jak si nainstalovat Drupal opravdu snadno.

 

Kde se dá Drupal využít?

Drupal je volně dostupný redakční systém postavený na několika základech, které jsou důležité pro jeho fungování a vývoj. Předností je malé, ale stabilní a rychlé jádro s dobrým rozhraním a moduly. Do jádra Drupalu se nedostávají neověřené patche, jádro má rovněž velmi dobře navrženou strukturu. To z něj dělá bezpečný a stabilní systém. Chcete blog? E-shop? Fórum? Korporátní web? To vše Drupal umožňuje díky svému modulárnímu systému! Díky Open Source si může každý vytvořit vlastní modul. Seznam dostupných modulů je udržován na domovské stránce Drupalu.

Vybíráme vhodný hosting pro Drupal

Aplikace Drupal je velmi náročná na PHP limit. Vyžaduje alespoň 24MB limit paměti pro PHP, doporučujeme však vyšší. Důležité je mít PHP verzi alespoň 5.2. a MySQL (či PostgreSQL) alespoň verze 5.0. Avšak Drupal nevyžaduje vypnutý safe_mode, některé chybné konfigurace však mohou znemožnit nahrávání souborů. Dalších požadavků je ale více. Abyste je nemuseli všechny zjišťovat, máme pro vás řešení. Máme pro vás hosting, který garantuje správné nastavení pro plnou funkčnost Drupalu.

Jak nainstalovat Drupal?

Instalace Drupalu je docela náročná. Na oficiální stránkách Drupalu je návod rozveden na sedm stran. Je potřeba provést i drobná nastavení a komunikovat i s vašim poskytovatelem hostingu. Vy si ale Drupal můžete nainstalovat jednoduše. Stačí využít služeb CzechiaApps a my vám Drupal nainstalujeme na plně funkční hosting.

Spusťte si Drupal do minuty!

Většina našich zákazníků zvládla spustit Drupal do několika minut. Rekord je pouhá jedna minuta. Spusťte si i vy nový web na Drupalu na 30 dnů zcela zdarma!